اخبار اخبار

«بازگشت

تابستان داغ با کتاب در مرکز شیراز شناسی

تابستان داغ با کتاب در مرکز شیراز شناسی

 

گروهی از کتابداران شیرازی با حضور در جمع مردم و شهروندان در مرکز شیراز شناسی واقع در پارک بعثت شیراز به بیان روش های ترویج کتابخوانی برای ‌کودکان پرداختند.

این برنامه که توسط دبیرخانه دائمی ترویج کتابخوانی شیراز و با همکاری انجمن کتابداری و اطلاع رسانی ایران –شاخه فارس و سازمان اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز ترتیب داده شده بود، در حیاط مرکز شیرازشناسی واقع در پارک بعثت برگزار شد.

محمدرضا قانع، رئیس هیات مدیره انجمن با بیان اینکه گردهمایی صمیمی کتابداران با محورهای مختلف در طول سال انجام می شود و با توجه به لزوم تسری امر ترویج کتابخوانی در جامعه و استفاده از ظرفیت کم نظیر کتابداران در این مسیر گفت: گردهمایی تابستانه با عنوان «تابستان داغ با کتاب» در فضایی عمومی برگزار شد.

وی گفت:  عموم مردم و به ویژه مادران و کودکان یکی از مهمترین جوامع هدف در گسترش آگاهی به واسطه ترویج مطالعه مفید هستند بنابراین موضوع این نشست با حضور کودکان و مادران در جمع کتابداران، روش های ترغیب کودکان به کتاب انتخاب شد و کتابداران و مادران به هم اندیشی پرداختند.

همچنین در این گردهمایی مهدی میرعظیمی نویسنده مجموعه کتاب های یک صفحه ای در این نشست تجربیات خود درباره قصه های کودکانۀ این مجموعه را بیان کرد و چند قصه نیز توسط کودکان خوانش شد.

نظر
لینک مطلب :