اخبار اخبار

«بازگشت

نمایش کتاب‎های ترجمه شده ایرانی به ترکی در بازار جهانی کتاب

نمایش کتابهای ترجمه شده ایرانی به ترکی در بازار جهانی کتاب

شیوا وکیل نسلیان اعلام کرد: با توجه به حضور کشور ترکیه به عنوان مهمان ویژه این دوره از نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران، برای نخستین بار نمایشگاهی از کتابهای فارسی که به زبان ترکی استانبولی ترجمه شدهاند در بخشی از بازار جهانی کتاب برپا خواهد شد.

وی ادامه داد: هدف از این اقدام ایجاد بانک اطلاعاتی از کتابهای ترجمه شده فارسی به زبان ترکی است تا بازدیدکنندگان در جریان میزان تعاملات فرهنگی ایران با کشور مهمان این دوره از نمایشگاه قرار گیرند.

وکیل نسلیان در پایان تصریح کرد: برای این منظور فراخوانی در سایت نمایشگاه کتاب تهران بارگذاری شده است که ناشران، نهادها و انجمنهای ادبی می‌توانند در صورت تمایل آثار خود را به دبیرخانه ارسال کنند.

بر اساس این گزارش، تمامی ناشران، مؤسسات فرهنگی، نهادها، انجمنها، تشکل‌های نشر و آژانس‌های ادبی میتوانند تا تاریخ 14 اسفند ماه سال جاری نسبت به ارسال آثار خود به دبیرخانه بازار جهانی کتاب ارسال کنند.

همچنین علاقهمندان میتوانند برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت نمایشگاه کتاب تهران به نشانیwww.tibf.ir مراجعه کنند و یا با شماره 66415540 تماس بگیرند.

سی و سومین دوره نمایشگاه بین‌المللی کتاب تهران با شعار «کتاب یعنی زندگی» از ۲۶فروردین تا ۵اردیبهشت سال ۹۹در مصلی امام خمینی(ره) برگزار خواهد شد.

 

 


 

نظر
لینک مطلب :