اخبار اخبار

«بازگشت

مبادله 7000 کتاب صوتی کتابخانه گویای رضوی

به گزارش لیزنا، رئیس کتابخانۀ گویای رضوی از مبادلۀ ۷هزار کتاب صوتیِ این کتابخانه از محل منابع اهدایی، با ۱۰هزار و ۱۳۰عنوان کتاب صوتی دفتر فرهنگ معلولین قم خبر داد. علی وظیفه‌دان اظهار داشت: این کتاب‌ها در موضوعات علوم اسلامی، تاریخ، زبان انگلیسی، زبان عربی، جامعه‌شناسی، حقوق و ادبیات است. وی هدف از این کار را غنی‌سازی منابع دو کتابخانه به منظور ارائه خدمات بهتر به نابینایان و کم‌بینایان ذکر کرد و گفت: به منظور دسترسی آسان‌تر نابینایان و کم‌بینایان، غنی‌تر شدن کتابخانه‌های ویژۀ گروه‌های خاص و هم‌افزایی در ارائه خدمات کتابخانه‌ای به این قشر از جامعه، کتابخانۀ گویای رضوی وابسته به آستان قدس رضوی اقدام به مبادلۀ منابع خود با سایر کتابخانه‌ها و مراکز مربوط به نابینایان می‌کند که حرکت اخیر به دنبال بازدیدِ مدیرعامل دفتر فرهنگ معلولین قم، وابسته به دفتر آیت‌الله سیستانی از کتابخانه گویای رضوی صورت گرفت.

وظیفه‌دان درخصوص کتابخانۀ گویای رضوی تصریح کرد: این کتابخانه علاوه بر ارائه خدماتِ حضوری به مراجعان، لیست منابع درخواستی اعضا و مراکز را از طریق این سایت و تلفن ۰۵۱-۳۲۷۶۶۴۴۴دریافت می‌کند و پس از بررسی و آماده‌سازی، منابع درخواست‌شده را در مشهد با همکاری کتابخانۀ سیار و تلفنی آستان قدس رضوی و در خارج از مشهد نیز از طریق پست و به صورت رایگان در اختیار افراد متقاضی در سراسر کشور قرار می‌دهد.

گفتنی است، کتابخانۀ گویای رضوی واقع در طبقۀ همکف کتابخانۀ آیت‌الله شیخ مجتبی قزوینی از کتابخانه‌های وابسته به آستان قدس رضوی در مشهد است و در خيابان طبرسي، مجلسی غربی ۱پذیرای عموم روشن‌دلان و کم‌بینایان است

نظر
لینک مطلب :